tn pies 6 copy copy

W dniu 23 października 2019 r. zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków z grupy „Bławatki " Przedszkola nr 2 w Łęcznej pn. „Kochamy zwierzęta"
Celem spotkania było rozbudzenie w dzieciach empatii do zwierząt oraz zwrócenie uwagi na potrzebę pomagania, szczególnie tym najbardziej potrzebującym.
Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.
Dzieci z Przedszkola nr 2 w Łęcznej włączyły się do akcji zbierania karmy dla zwierząt przebywających w schroniskach. Dzieci z grupy „Bławatki” bardzo kochają zwierzęta i przynoszą dla nich karmę. W podziękowaniu za to otrzymują „Medal Przyjaciela Zwierząt”.
Bibliotekarka również chciała wesprzeć tę szczytną akcję i dlatego przyszła na spotkanie z karmą dla psów.
Podczas zajęć Barbara Wójcik przeczytała dzieciom książkę pt. „Kamilka chce mieć pieska”. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat wysłuchanego tekstu oraz odpowiadały na zadawane przez bibliotekarkę pytania.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały zakładki do książek z wizerunkami piesków, aby pamiętały o pomocy zwierzętom.
Kochajmy zwierzęta i bądźmy dla nich dobrzy, nie tylko w październiku!!!

tn pies 2tn pies 3tn pies 4tn pies 5tn pies 8tn pies 7