W dniu 6 lutego 2020 r. zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne pn. „Powstawanie płatków śniegu" dla przedszkolaków z grupy „Bławatki " z Przedszkola nr 2 w Łęcznej.

Celem spotkania było rozpoznawanie i nazywanie zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla aktualnej pory roku – zimy.

Zajęcia zostały przygotowane na podstawie książeczki Magdaleny Sroka „Przygody Fenka. Zabawy na śniegu” oraz według scenariusza opracowanego przez autorkę.

Podczas zajęć Barbara Wójcik przeczytała dzieciom książeczkę z serii „Przygody Fenka” pt. „Zabawy na śniegu”, która była inspiracją spotkania. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat wysłuchanego tekstu oraz odpowiadały na zadawane przez bibliotekarkę pytania. „Bławatki” dowiedziały się jak powstaje śnieg, poznawały kształty płatków śniegu oraz układały tematyczne puzzle. Wielkim zainteresowaniem przedszkolaków cieszyło się doświadczenie „uwalniania klocków lego”, podczas którego bibliotekarka zaprezentowała proces zmiany stanu wody ze stałego na ciekły. Przedszkolaki brały udział w zabawie ruchowej i grze matematycznej pn. „Płatki śniegu”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki z postaciami Fenka i Maksa podczas zimowych zabaw.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze zajęcia sprowadzą Panią Zimę –dzisiaj zaczął padać śnieg!😍🤗😍🤗

tn 1tn 2tn 3tn 4tn 5tn 6tn 7tn 7atn 8tn 9tn 10