Dnia 15 września 2009 r. odbyło się trzecie spotkanie DKK, na które przybyło 9 pań. Tematem naszych rozmów była książka „Tego lata, w Zawrociu” Hanny Kowalewskiej. Autorka gościła w naszej bibliotece w maju br. i miałyśmy okazję bliżej poznać ją i jej twórczość.
Bohaterka „Tego lata, w Zawrociu” otrzymuje w spadku staroświecki dworek po babce i dzięki odnalezionemu pamiętnikowi powoli odkrywa tajemnicę jej życia, związaną z wydarzeniami powojennej historii Polski. Jednocześnie zaczyna lepiej rozumieć samą siebie, a także swój erotyczny związek.
Książka bardzo przypadła do gustu wszystkim klubowiczkom. Zwracano uwagę na poetycki język, bardzo malarskie opisy przyrody, wręcz rokokowe np. opis deszczu.
Dalsze losy bohaterów powieści  "Tego lata, w Zawrociu"  mają swoje kontynuacje w „Górze śpiących węży” oraz „Masce Arlekina”.

Następne spotkanie, które odbędzie się 20 października 2009 r. o godz.12.00 w siedzibie biblioteki i poświęcone będzie książkom: Krzysztofa Vargi – „Gulasz z turula” oraz Wojciecha Chmielewskiego –„Brzytwa”.

Serdecznie zapraszamy.