W dniu 21.03.2017 r.  panie z DKK spotkały się aby porozmawiać o mężczyznach w literaturze. Jedna z pierwszych omówionych książek „Kisielewscy” Mariusza Urbanka wzbudziła duże zainteresowanie. Jest to barwna opowieść o tej inteligenckiej rodzinie, od dawna zanurzonej w polskiej kulturze i naszej bogatej tradycji literackiej. Galerię wybitnych przedstawicieli rodu otwierają Jan August Kisielewski, dramaturg i jeden z założycieli kabaretu „Zielony Balonik", a także Zygmunt, pisarz, radiowiec, z przekonań piłsudczyk – ojciec Stefana Kisielewskiego. Centralną postacią książki jest sam „Kisiel", człowiek wszechstronny: kompozytor, publicysta, pisarz, wybitna osobowość życia politycznego i społecznego. W trakcie dyskusji uczestniczki Klubu stwierdziły, że to dziwna ale wyjątkowa rodzina, bo który ród mógłby poszczycić się taką liczbą ludzi znanych, wielkich, w ledwie trzech następujących po sobie pokoleniach.
Następną omówioną książką była „Niosąca radość” Krzysztofa Czarnoty. Główny bohater to mężczyzna, który pochłonięty jest robieniem kariery, przez co nie zauważa tego co najcenniejsze w życiu. Dopiero mało z pozoru znaczące wydarzenie sprawia, że zaczyna dostrzegać radość w codziennych, zwykłych sprawach.
Wśród innych omawianych na spotkaniu książek znalazły się powieści m.in. Karola Maya, Marka Twaina, Ernesta Hemingwaya.
Na zakończenie z książki „Jak wytrzymać z mężczyzną” Joanny Chmielewskiej przeczytane zostały wybrane „złote myśli” o mężczyznach. Pisarka z właściwym sobie humorem, podejmuje trudne zadanie zrozumienia mężczyzn. Jej spostrzeżenia o mężczyznach wywołują uśmiech i dystans do ludzkich przywar i stereotypów.
Na następnie spotkanie zapraszamy 18.04. 2017. Rozmawiać będziemy o Świętach Wielkanocnych w literaturze.

dsc 0144 mdsc 0149 mdsc 0153 mdsc 0155 m