W dniu 28 kwietnia 2017 r. Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci działający w Bibliotece Głównej gościł na spotkaniu autorskim Kazimierza Szymeczko.
Kazimierz Szymeczko mieszka i pracuje w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Laureat międzynarodowego konkursu literackiego Uwierz w siłę wyobraźni. Autor Historii Polski w opowieściach, Pomolowanej historii i wielu opowiadań dla młodszych dzieci, które publikował między innymi w „Świerszczyku”. Chętnie odwiedza giełdy staroci, zbiera kubki i lampy naftowe, a w wolnym czasie grywa w RPG, szachy i koszykówkę.
Jego powieść Czworo i kości otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a powieść Tetrus - do nagrody Książka Roku 2015. W 2013 roku został uhonorowany tytułem Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.
Na początku , pisarza oraz wszystkich przybyłych na spotkanie, przywitała dyrektor biblioteki Danuta Panas następnie Barbara Wójcik – moderator DKK – przybliżyła pokrótce postać autora.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej oraz Dyskusyjny Klub Książki.
Podczas spotkania autor opowiadał o tym jak to się stało, że zaczął pisać. Bardzo ciekawie mówił o swoich książkach oraz odpowiadał na pytania dzieci, które pytały gościa m.in. o to, ile książek napisał, którą najbardziej lubi, jakie książki sam lubi czytać oraz jakie ma plany i marzenia.
Pisarz okazał się bardzo ciepłą osobą czym zjednał sobie sympatię łęczyńskich uczniów. Spotkanie z pisarzem było dla dzieci ważnym wydarzeniem.
Na zakończenie Kazimierz Szymeczko podpisał wiele książek, składał dedykacje, pozował do wspólnych zdjęć.

Na pamiątkę spotkania w bibliotece autor otrzymał w prezencie upominki z UM Łęczna. Wiedząc, że jedną z pasji naszego gościa jest kolekcjonowanie kubków, ofiarowaliśmy panu Kazimierzowi na pamiątkę m.in. kubek z logo Łęcznej.


Spotkanie zorganizowane zostało dzięki programowi Dyskusyjne Kluby Książki, który jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lubinie.

dsc 0006 mdsc 0009 mdsc 0011 mdsc 0014 mdsc 0015 mdsc 0016 mdsc 0003 mdsc 0018 mdsc 0023 mdsc 0024 mdsc 0031 mdsc 0033 m