Statystyki

1670340
Dzisiaj
Wczoraj
Bieżący tydzień
Ubiegły tydzień
Bieżący miesiąc
Ubiegły miesiąc
Ogółem
403
1218
403
965127
26936
38639
1670340

IP: 3.93.74.227
2019-11-17 06:01

DKK dla dorosłych

W dniu 07 kwietnia 2009 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej zainaugurował swą działalność Dyskusyjny Klub Książki.  
Jest to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze.
Wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się wrażeniami i refleksjami o przeczytanej książce serdecznie zapraszamy do naszego Klubu. Ofertę kierujemy do osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach, a także chcą się dzielić wrażeniami z przeczytanej lektury.

 Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych „Pod Różą” zaprasza na spotkanie

w dniu 20 listopada2019 r.(środa) na godz. 12.00 w czytelni MGB P w Łęcznej ul. Bożniczna 21.

Omawiać będziemy książkę Ósme życie Nino Haratischwili.

W dniu 16 października 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie klubowiczek, na którym omówione zostały książki: Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów J.S. Margot właśc. Margot Vanderstraeten, Porzucone sutanny. Dlaczego księża odchodzą z kapłaństwa księdza Piotra Dzedzeja oraz Kobierki Grzegorza Franczaka. W trakcie spotkania wywiązała się ożywiona dyskusja na temat wybranych przez panie utworów. Klubowiczki stwierdziły, że omawiane na spotkaniu książki są warte polecenia czytelnikom sięgającym po literaturę, która opisuje otaczającą nas rzeczywistość i dotyka problemów współczesnego świata.
Na następne spotkanie zapraszamy 20 listopada 2019 roku.
Omawiać będziemy książkę Ósme życie Nino Haratischwili.

tn dsc 0397tn dsc 0398tn dsc 0399

 

tn dsc 0358 copy copyW dniu 24 kwietnia 2019 roku spotkałyśmy się, by podyskutować o książce Keith Stuart „Chłopiec z klocków”.
Autor książki jest redaktorem specjalizującym się w grach komputerowych. Kiedy w 2012 roku u jednego z jego synów zdiagnozowano autyzm, całej rodzinie trudno się było z tym pogodzić. Dzięki wspólnemu graniu z synem w gry komputerowe, zwłaszcza w Minecrafta, odnalazł drogę i nawiązał z nim kontakt. Opowieść o tym, jak dzięki wspólnej zabawie i grze w Minnecrafta tworzyła się rodzinna więź, stała się inspiracją do napisania powieści „Chłopiec z klocków”.
Alex to mężczyzna uwięziony pomiędzy pracą, której nie lubi, żoną z którą nie potrafi już rozmawiać, a synem, którego nie rozumie. Do tego dochodzą nierozwiązane problemy z przeszłości, rodzinna tragedia, która kładzie się cieniem na jego życiu. Jednak na pierwszy plan wysuwa się potrzeba nawiązania kontaktu z ośmioletnim Samem i zrozumienia jego patrzenia na świat. I tu z pomocą przychodzi Alexowi gra Minecraft. Autyzm przybiera różne postaci i mimo, że Sam jest w grupie wysoko funkcjonującej, to zdarzają mu się chwile gwałtownej agresji połączone z momentami wycofania i bezgranicznego przerażenia. Tymczasem Minecraft pozwala Samowi uporządkować swój świat i zrozumieć rządzące nim zasady. Ta książka jest o ojcu, który na nowo odkrywa, czym jest miłość, o synu, który pokazuje mu, jak żyć. O miłości, która wskaże drogę, kiedy nie potrafisz zrozumieć życia. Piękna opowieść o miłości, akceptacji i tolerancji, o przezwyciężaniu trudności i wyjątkowej relacji ojca z synem.


„Życie to przygoda, nie spacer. Dlatego jest takie trudne”.

tn dsc 0359 copytn dsc 0361 copytn dsc 0363 copy