Aktualności

Poniedziałek to dzień wypożyczania książeczek przez grupę 2-3 latków z Przedszkola Mali Odkrywcy .

Tym razem bibliotekarka odwiedziła dzieci w przedszkolu. Każdy przedszkolak miał możliwość obejrzeć książki i wybrać tę z ulubionym bohaterem.

Do zobaczenia za tydzień.

Zapraszamy do Biblioteki Głównej do obejrzenia wystawy „Moc pasji - Jajko - najważniejszy symbol Wielkanocy” – wystawa ze zbiorów prywatnych
Ekspozycja zawiera kolekcję pisanek, którą użyczyła nam na potrzeby wystawy nasza czytelniczka Danuta Binkiewicz- Kołodziej.
Pisanki są dziełem samej właścicielki oraz prezentami od znajomych, lub też zostały przywiezione przez Panią Danutę z jej podróży po Polsce i innych krajach.
Dzięki wystawie można zapoznać się z różnorodnością technik i metod wykonania pisanki wielkanocnej.
Wystawę można oglądać w godzinach pracy Biblioteki.
Biblioteka przy ul. Bożnicznej 21 bierze udział w konkursie organizowanym przez #WydawnictwoMamania pt. „Kolorowy potwór – emocje w Bibliotece”.
Dzisiaj odbyły się kolejne zajęcia o emocjach, na których spotkaliśmy się z dziećmi z grupy "Archanioły" z Przedszkole Niepubliczne "Aniołek".
Na zajęciach szukaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące emocji - co to są emocje?, czy wszystkie emocje są potrzebne? , jak radzić sobie z emocjami?
Przedszkolaki dowiedziały się, że czasem zdarza się, że nie wiemy jak się czujemy i jakie emocje nam towarzyszą. Podobny problem miał Kolorowy Potwór, którego emocje się poplątały.
Podczas spotkania "Archanioły" słuchały piosenek o emocjach oraz książki pop- up pt. "Kolorowy Potwór" autorstwa A. Llenas wydanej przez #WydawnictwoMamania.
Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zajęciach i odpowiadały na pytania bibliotekarki.
Na dzisiejszych zajęciach był czas na wspólne zabawy, oglądanie bajki pt. "Złotowłosa i trzy misie" z wykorzystaniem Teatrzyku Kamishibai i nazywanie występujących w bajce emocji.
Zajęcia zakończyliśmy wypożyczeniem książek
@Mamania
Kochani!!!
Biblioteka, po raz kolejny, bierze udział w akcji Kinder Mleczna Kanapka. Przerwa na Wspólne Czytanie
Pomóżcie wygrać atrakcyjne nagrody dla naszej biblioteki!
Do wygrania: książki, pufy, stolik z krzesełkami
a nawet spotkanie z Michałem Rusinkiem.
Głosować możecie na stronie
- Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej, ul. Bożniczna 21
Głosować można raz dziennie - CODZIENNIE do 30 kwietnia 2024 r.
Liczymy na Was!!!