Dyskusyjny Klub Książki "Pod Różą"

Drodzy Czytelnicy

W okresie wakacyjnym od 27 czerwca do 31 sierpnia 2022 r.
Biblioteka Główna oraz jej Filie 1,2,3 będą czynne w godz. 8.00-16.00
Soboty nieczynne

Tym razem w naszej bibliotece powiało egzotyką …..Przez okres wakacyjny, podczas wypożyczania książek, można będzie podziwiać obraz z dalekiej Japonii autorstwa Daimona Kiyohiro. Obraz został namalowany na płótnie akrylem. Artysta przebywał w Łęcznej w 2012 r. uczestnicząc w Międzynarodowym Plenerze Artystycznym zorganizowanym przez „PLAMĘ”.

W dniu 15 czerwca Filię nr 1 odwiedziła grupa Misie z Przedszkola Publicznego nr 2 w Łęcznej.
Aby przybliżyć zasady korzystania z biblioteki, dzieci wysłuchały książeczki z serii przygody Fenka pt. Biblioteka. Było też samodzielne zapoznanie się z naszym księgozbiorem i oglądanie książeczek o misiach i innych bohaterach.
W podziękowaniu za spotkanie biblioteka otrzymała wspaniałą kolorową laurkę od naszych przyszłych czytelników, a dzieci kolorowe zakładki do książek.
Serdecznie dziękujemy za miłą wizytę.
Do zobaczenia po wakacjach.

Przedwakacyjne spotkanie DKK dla dzieci odbyło się w „Zielonej Sali” Osiedlowego Domu Kultury. Popijając własnoręcznie przyrządzoną lemoniadę i delektując się pysznymi truskawkami poczuliśmy wakacyjną atmosferę. Temat też był wakacyjny . Nasi klubowicze polecali swoim rówieśnikom książki jakie warto przeczytać w wakacje. Przy pomocy jednej z nich pt. „ Sowa czy puszczyk” pobawiliśmy się w plenerze. Otwieraliśmy ją na chybił trafił i dokonywaliśmy porównań dwóch pojęć. Najpierw swoimi słowami, co sami o tym wiemy, a potem czytaliśmy na głos fachowe określenia. Bardzo nam się podobały te zestawienia, była okazja do tworzenia własnych definicji oraz sprawdzenia własnego zasobu słów i wiedzy. Serdecznie polecamy tę książkę wszystkim ciekawym świata dzieciom i zachęcamy do wspólnej zabawy. Zachęcamy również miłośników książek do naszego klubu. Spotykamy się raz w miesiącu. Najbliższe spotkanie odbędzie się już po wakacjach pod koniec września.
A w wakacje zapraszamy do biblioteki, by przeżyć wiele ciekawych przygód - oczywiście z książką.