Aktualności

W dniu 27 marca zakończył się cykl spotkań dla dzieci pn. „Wiosna w wiersze zaplątana”. Zajęcia trwały od 21- 27 marca. We wszystkich spotkaniach uczestniczyły dzieci z Przedszkoli nr 3 i 4 w Łęcznej.

W trakcie tych zajęć dzieci wysłuchały wesołych, zabawnych wierszy znanych poetów klasyki dziecięcej m in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry. Niektóre z nich „odczytane” zostały wspólnie przez dzieci i Bibliotekarkę. Przedszkolaki dowiedziały się też kto to jest poeta i czym zajmuje się poezja. W ten sposób, uczciliśmy również Międzynarodowy Dzień Poezji, przypadający 21 marca.

Nie zabrakło także akcentu świątecznego. Dzieci odgadywały zagadki związane z Wielkanocą i opowiadały z czym kojarzą im się te święta. .
W dniu dzisiejszym uczestniczyły przedszkolaki z grupy „Żabki” z Przedszkola Publicznego nr 4 w Łęcznej, którzy jak ich rówieśnicy z uwagą i zainteresowaniem brały udział w zajęciach.

W 4 spotkaniach uczestniczyło ogółem 64 dzieci.

W dniu 25.03.2023 r. Bibliotekę Główną odwiedziła klasa 5 F ze Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej wraz z wychowawcą . Uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących Świąt Wielkanocnych. Dzieci opowiadały z czym kojarzą im się święta Wielkiej Nocy, obejrzały film dotyczący tradycji wielkanocnych oraz wspólnie czytały książkę pt. „Wielkanoc”. Następnie uczniowie rozwiązywali krzyżówki z hasłami dotyczącymi nadchodzących Świąt i odnajdywali różnice na obrazkach wielkanocnych. Osoby, które najszybciej wykonały zadania otrzymały figurki z czekolady. Był też czas na zawody ruchowe polegające na noszeniu pisanek z czekolady na łyżkach. Na koniec zajęć uczniowie wykonywali kartki wielkanocne, które zabrali ze sobą do domu.
W dniu 26 marca do Filii nr 2 przybyły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 grupa „Mądre Sowy”. Podobnie jak na poprzednich zajęciach przedszkolaki wysłuchały kilku wierszy. Wspólnie z Bibliotekarką „przeczytały” wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Odpowiadały też na pytania dotyczące Wielkanocy.