Aktualności

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w Bibliotece Głównej przygotowano wystawę. Znajdują się na niej pluszowe misie - maskotki Czytelników.

Zapraszamy do oglądania misiowej wystawy w godzinach pracy Biblioteki.

25 listopada pracownicy Filii nr 1 uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Misia, włączając się w pomoc przy realizacji konkursu recytatorskiego „Mój Kochany Miś” , który odbył się w Przedszkolu Publicznym nr 2, a także poprzez czytanie opowiadania o Misiu Uszatku w Kl. 0”b” w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 oraz grupie świetlicowej klas III.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia 25 listopada 2022 r. Filia nr 3 wzięła udział w spotkaniu dla dzieci z grup: „Biedronki”, „Kangurki” i „ Sówki” ze Żłobka Niepublicznego „Mali Odkrywcy” w Łęcznej. Wizycie towarzyszyła maskotka biblioteczna miś Antoś. Dzieci dowiedziały się dlaczego Pluszowy Miś obchodzi urodziny 25 listopada. „Mali Odkrywcy” mogli obejrzeć książeczki z bajkami o misiach i poznać imiona różnych misiów znanych na całym świecie i pochodzących z różnych krajów. Dzieci zgadywały z jakiej bajki lub książki pochodzi dany miś. Najbardziej znany dzieciom był Kubuś Puchatek, a Misia Paddingtona mogły poznać po niebiesko - czerwonym ubranku. Popularnego polskiego misia czyli Misia Uszatka z klapniętym uszkiem – rozpoznały z piosenki i bajki o Misiu Uszatku. Razem z prowadzącą zaśpiewały piosenkę „ Jestem sobie mały miś…” oraz „Jadą, jadą misie…”. Chętne przedstawiły swoje misie i maskotki. Każdy mógł przytulić i uścisnąć łapkę pluszowego misia Antosia. Na zakończenie pani Ewa otrzymała piękne podziękowanie, misiową laurkę od wszystkich grup uczestniczących w spotkaniu.
Dziękujemy za zaproszenie i życzymy wszystkim dzieciom radosnego świętowania: „Światowego Dnia Pluszowego Misia”.

… a może, jak się przyłożę
I wszystko pójdzie właściwym torem –
zostanę pisarzem lub ilustratorem…

W tak wesołym nastroju, skłaniającym do rymowania można podsumować ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży, działającego w Filii nr 1 na ul. Górniczej 12. Skąd taki nastrój?... udzielił nam się po spotkaniu z autorem wesołych utworów dla dzieci – Wiesławem Drabikiem, który odwiedził bibliotekę na ul. Bożnicznej 21. Były to dla nas przyjemne i niezapomniane chwile, które przeżyliśmy w świetnej atmosferze.