Aktualności

Pani bibliotekarka z Filii nr 1 w dniach 30.11-01.12.2023r odwiedziła Przedszkole Mali Odkrywcy by przeczytać książkę pt. „Franklin i pokaz magii”. Grupa 4-latków oraz 5/6-latków z zaciekawieniem wysłuchały opowieści oraz opowiedziały jakie magiczne sztuczki potrafią. Zgodnie ustaliliśmy że każdy z nas potrafi sprawić że znikają słodycze.

Na koniec wizyty przedszkolaki wypożyczyły książeczki.

Wszystkim Górnikom w dniu ich święta składamy serdeczne życzenia pomyślności, spełnienia zawodowych i osobistych planów, a przede wszystkim zdrowia i bezpiecznej pracy.

Z okazji Barbórki Filia nr 2 przygotowała okolicznościową wystawę książek związanych z górnictwem i Lubelskim Zagłębiem Węglowym.

 

Burmistrz Łęcznej zaprasza mieszkańców gminy Łęczna na otwarte spotkanie konsultacyjne w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2023 r. o godzinie 16:00 w siedzibie Rady Miejskiej  w Łęcznej, Plac Kościuszki 22

Więcej informacji pod linkiem

 

 

Z okazji Andrzejek Pani bibliotekarka z Fili nr 1 odwiedziła dzieci z Przedszkola nr 2 w Łęcznej.

Dzieci z grupy „Stokrotki” i „Bławatki” wysłuchały opowiadania Liane Schneider pt. „ Zuzia idzie na bal przebierańców”. Przedszkolaki opowiedziały  również jak one wyobrażają sobie swoje stroje. Kreatywność dzieci była ogromna! Na przedszkolnym balu będą zatem m.in. księżniczki, kotki, pieski, syrenki, super bohaterowie i dinozaury a porządku będzie pilnować policjant i król.

Naszym Przedszkolakom życzymy udanej zabawy.

28 listopada 2023 r. w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej odbyło się spotkanie autorskie z dr J. Ewą Leśniewską z okazji wydania książki „Sobianowice. Dobra ziemskie i ich właściciele (XVIII-XX w.)”.  Spotkanie prowadziła Monika Mazurkiewicz dyrektor MGBP w Łęcznej.

Autorka opisała w książce historię Sobianowic, urokliwej miejscowości położonej w województwie lubelskim, nieopodal Lublina od początku jej powstania do XX wieku oraz historię sobianowickiego dworu i jego właścicieli: rodu Rojowskich vel Rojewskich herbu Cholewa. Publikacja realistycznie odzwierciedla obraz lubelskiego ziemiaństwa.

Książkę „Sobianowice. Dobra ziemskie i ich właściciele (XVIII-XX w.)”można wypożyczyć w Bibliotece Głównej oraz naszych filiach.