DKK dla dorosłych

W dniu 07 kwietnia 2009 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej zainaugurował swą działalność Dyskusyjny Klub Książki.  
Jest to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze.
Wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się wrażeniami i refleksjami o przeczytanej książce serdecznie zapraszamy do naszego Klubu. Ofertę kierujemy do osób, które lubią czytać i rozmawiać o książkach, a także chcą się dzielić wrażeniami z przeczytanej lektury.

Pierwsze w Nowym Roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Pod Różą” odbyło się 18 stycznia w Filii nr 2.

Omawiałyśmy ostatnio przeczytaną książkę. Wśród lektur znalazły się: „Ucho igielne” Wiesława Myśliwskiego, książki z serii „Rok na Kwiatowej” Karoliny Wilczyńskiej, „Ich wojna, nasze ciała” Christine Lamb oraz „Listy pisane szeptem” Magdaleny Witkiewicz.

W świątecznym klimacie, przy kawie i upieczonych przez Klubowiczki ciastkach zaczerpniętych z przepisów w omawianych przez nas książek Magdaleny Kordel spotkałyśmy się by porozmawiać o „Zagubionym Aniele” i „A ja na Ciebie zaczekam”.

Inspiracją do sięgnięcia po te książki było spotkanie autorskie z Magdaleną Kordel i zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

„Zagubiony Anioł” to dalsze losy Michaliny z powieści „Anioł do wynajęcia”, chociaż może być czytana samodzielnie. ”Nie jest samotny ten, kto ma kogoś do kochania” to słowa Michaliny, które wiernie oddają treść powieści. To pełna ciepła historia o tym, ze cuda mogą nam się zdarzyć każdego dnia. Książka nie znalazła uznania u większości Klubowiczek.

„A ja na Ciebie zaczekam” to zimowo- świąteczna opowieść pozwalająca uwierzyć w cuda. Ciepła, wzruszająca historia. Wierzymy w dobroć, miłość, magię. I taka jest ta książka, nierzeczywista, ale pełna optymizmu.

Na następne spotkanie zapraszam 18 stycznia, będziemy omawiać dowolne lektury.