DKK dziecięco-młodzieżowy

tn dzieci

W dniu 02 października 2012 r. zainaugurował działalność Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży. Jest to drugi klub w naszej bibliotece. Pierwszy DKK – dla dorosłych – działa od 07 kwietnia 2009 roku.
Pierwsze spotkanie członków miało charakter organizacyjny. Uczestniczyło w nim 5 uczennic z Gimnazjum nr 1 w Łęcznej oraz Magdalena Wójcikiewicz z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie – koordynator wojewódzki DKK.
Uczestnicy zapoznani zostali z ideą DKK, wybrane zostały również książki, które klubowiczki chciałyby przeczytać i wspólnie podyskutować o nich na kolejnych spotkaniach klubu.
Jak się okazało, wszystkich członków klubu łączy jedna cecha, a mianowicie zamiłowanie do czytania książek, niektóre osoby to prawdziwe mole książkowe, czytające tygodniowo kilka książek.
Formuła spotkań DKK zgodnie z ideą programu jest otwarta. Wszystkich tych, którzy chcieliby porozmawiać i podzielić się wrażeniami o przeczytanej książce – serdecznie zapraszamy do naszego Klubu. Podczas spotkań klubowych uczestnicy wymieniają swoje poglądy związane z omawianymi książkami, konfrontują gusta czytelnicze przy zachowaniu zasady, że nikt nikogo nie zmusza do wypowiedzi, a o przeczytanych książkach rozmawia się w swobodny, niczym nieskrepowany sposób.
Pragniemy stworzyć miły i przyjacielski klimat.

21.04. Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i młodzieży, działający w Filii nr 1 zaakcentował swój udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Książki. Uczestnicy przeglądali ostatnie nabytki
z depozytu biblioteki oraz opowiadali co zakupili do własnych biblioteczek. Wykonali również kolorowe zakładki do książek.