Drodzy Czytelnicy
Miło jest nam poinformować, ze nasza koleżanka Joanna Wronisz otrzymała nominację Kolegium Redakcyjnego Kuriera Lubelskiego do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.
Kapituła doceniła jej wkład w życie lokalnej społeczności, przyznając nominację w szczególności za przeciwdziałanie cyfrowemu wykluczeniu seniorów, m.in. przez utworzenie i prowadzenie Klubu e-Senior.
Jest to duże wyróżnienie dla naszej Biblioteki.

Zachęcamy do głosowania.

Na pamiątkę wybuchu Powstania w gettcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku, we współpracy z POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Filia nr 2 wzięła udział w ogólnopolskiej Akcji Żonkile.
Z tej okazji w placówce można obejrzeć okolicznościową wystawę.

Na facebooku biblioteki zamieszczone zostały filmy edukacyjne: „Będę pisać” przeznaczony dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych, film pt.: „Muranów –dzielnica północna” skierowany do uczniów klas 7-8. Oba te filmy przygotowane zostały przez Muzeum POLIN w Warszawie.

Na stronie internetowej biblioteki zamieszczona została prezentacja dotycząca wspomnień o ludności żydowskiej zamieszkałej w Łecznej w okresie II wojny światowej.

Do udziału w Akcji zaprosiliśmy chętnych nauczycieli i uczniów ze Szkoły podstawowej nr 2.

#MuzeumPOLIN #AkcjaŻonkile #ŁączyNasPamięć

Załączniki:
PlikRozmiarOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (prezentacja.pptx)prezentacja.pptx1296 kB2021-04-20 11:09

W Filii nr 2, ul. Obrońców Pokoju 1 można obejrzeć prace przedszkolaków z grupy „Króliki” z Przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej. Dzieci w ramach biblioterapii on-line wspólnie z wychowawczynią panią Ewą wysłuchały na facebooku bajki Barbary Stańczuk pt.: „ „Dobre maniery ułatwiają życie nie tylko szympansom. ( Zasady dobrego zachowania)”      pt.: „ Bajki pomagajki… na dobry dzień i jeszcze lepsze jutro”. Owocem uważnego słuchania bajki są prace przedszkolaków, ukazujące portrety małego Szympansa „Tro”, który uczy dzieci dobrych manier i zasad dobrego zachowania. Dziękujemy małym czytelnikom za uważny udział w biblioterapii on-line oraz piękne ilustracje i inspiracje dla nas jak stawać się lepszym.

tn_kurczak.jpg

Drodzy Mali Czytelnicy!!!
Zbliżają się Święta Wielkanocne!!!
Z tej okazji zapraszamy do wysłuchania książeczki "Wielkanocny kurczaczek".
Posłuchajcie przygód małego kurczaczka, który właśnie wykluł się z jajka.
tekst: Urszula Kozłowska
ilustracje: Arleta Strzeszewska
czyta: bibliotekarka Barbara Wójcik
Nagrania możecie wysłuchać dzięki uprzejmości Wydawnictwa - Grupa Wydawnicza Foksal , które wyraziło zgodę na publikację

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej przy ul. Bożnicznej 21 włącza się w V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz organizowane przez Wydawnictwo Akapit Press.

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu książki „Kłamczucha” – 2 tomu „Jeżycjady”.