tn 5 copy

Kto na półkach książek ma bez liku i dba o książki oraz czytelników?

Bibliotekarz - odpowiedziały dzieci z grupy ”Krasnoludki” Przedszkola nr 1 w Łęcznej, które w dniu 11 lutego 2020 r. odwiedziły Oddział dla Dzieci przy ul. Bożnicznej 21 wraz ze swoją nauczycielką Angeliką Bukszyńską.

Na dzieci czekała uśmiechnięta bibliotekarka, którą przedszkolaki bardzo dobrze znają, ponieważ wypożycza im książki w przedszkolu.

Co trzeba zrobić, żeby pracować w bibliotece”? Co oznacza określenie „szyć” książki na miarę!?

Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas warsztatów edukacyjnych pn.: „Poznajemy zawód bibliotekarza”.

Na początku zajęć dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania autorstwa Katarzyny Sowuli „Chcę wiedzieć więcej o … bibliotekach” oraz książeczki z serii „Przygody Fenka ”pt. „Biblioteka”, które przeczytała bibliotekarka.

Przedszkolaki poznały „magiczne miejsce”, w którym mieszkają książki oraz skąd bibliotekarka przynosi je do Przedszkola i wypożycza w ramach akcji „Koszyk z książkami”.

Podczas warsztatów edukacyjnych „Krasnoludki” dowiedziały się, że dobry bibliotekarz, to taki, który dla każdego znajdzie coś ciekawego oraz, że „uszyć” książki na miarę, to dobrać odpowiednią literaturę tak, „by pasowała do czytelnika jak ulał”.

Przedszkolaki poznały zasady wypożyczania książek w systemie bibliotecznym MAK, oraz dowiedziały się co ciekawego, oprócz wypożyczania książek, można robić w bibliotece.

W trakcie warsztatów dzieci miały możliwość zobaczenia wiele różnorodnych książek. Największym zainteresowaniem cieszyły się książki-zabawki. Wysłuchały wiersza „Tygrys w bibliotece”, z którego dowiedziały się, że „mądrość wzrasta od czytania”.

„Krasnoludki” bardzo dobrze wiedzą, jak ważne jest czytanie i dlatego wybrały sobie samodzielnie książeczki i wypożyczyły je do domu.

W bibliotece staramy się dbać o książki i czytelników i dlatego, mamy nadzieję, że każdy może znaleźć coś ciekawego!

tn 1 copytn 2atn 6 copytn 7 copy