12 lutego 2020 r. na zajęciach z biblioterapii gościliśmy w Filii nr 2 grupę „Misie” z Przedszkola nr 4 w Łęcznej.

Na wstępie spotkania bibliotekarka opowiedziała dzieciom o przyjaźni, a dzieci chętnie opowiadały o swoich przyjaciołach i wymieniały kto jest ich ulubionym przyjacielem?

tn imag3553 copy

Następnie Bronisław Kołodziejczyk z Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filia w Łęcznej przeczytał dzieciom bajkę pt.: „Noc bez gwiazd: O znaczeniu prawdziwej przyjaźni”. Przedszkolaki z uwagą i zaciekawieniem słuchały bajki. Po wysłuchaniu historii gwiazdki Sary i jej przyjaciela Pita wyraziły swoje myśli i spostrzeżenia na temat przyjaźni.

Nasz gość podzielił się wspomnieniami z czasu, gdy czytał książki swoim wnukom. W nawiązaniu do tego, przeczytał bajkę I. Krasickiego pt.: „Lis i Osioł”. Dzięki niej przedszkolaki dowiedziały się, „że przyjaciela znajdzie ten, kto sam chce być przyjacielem dla innych”. Dzieci wymieniały cechy, jakie posiada przyjaciel i mówiły jak można stać się dobrym dla innych.

Na koniec spotkania czekała na dzieci słodka niespodzianka w postaci czekoladowych cukierków, którymi poczęstował je nasz gość. Przedszkolaki wręczyły dziadkowi Bronkowi „Podziękowanie” za udział w spotkaniu i głośne czytanie. Bibliotekarka dała dzieciom szkic „Portret Przyjaźni” do wspólnego pokolorowania w grupie.

tn imag3549tn imag3551tn imag3552tn imag3554tn imag3555tn imag3558tn imag3560tn imag3563