Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Napisała ich około 40. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, jest ambasadorką akcji"Cała Polska Czyta Dzieciom". Autorka zdobyła drugie i trzecie miejsce w konkursach im. Astrid Lindgren, pierwsze miejsce w konkursach: " Przecinek i Kropka' oraz "Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży", statuetkę Koziołka Matołka w konkursie im. K. Makuszyńskiego, za całokształt twórczości otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Autorka została uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI. Renata Piątkowska ukończyła socjologię na UJ, jest mamą Kacpra i Marty. Najchętniej spędza czas pisząc książki dla dzieci lub jeżdżąc konno.

Spotkanie zorganizowane zostało dzięki programowi Dyskusyjne Kluby Książki, który jest realizowany we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lubinie.

Książki Renaty Piątkowskiej znajdują się w zbiorach biblioteki.

Zachęcamy do przeczytania!

m_renata_piatkowska.jpg

Zapraszamy do obejrzenia: https://www.facebook.com/295358947609446/videos/699501304269684