Z okazji Tygodnia Bibliotek Filia nr 2 zaprosiła dzieci z Przedszkoli Publicznych nr 3 i 4 w Łęcznej do udziału w konkursie plastycznym pt.:„ Bajki-pomagajki moje ulubione”. Konkurs odbył się w dniach od 16.04-07.05.2021 r., rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 14 maja 2021 r.
Przedszkolaki namalowały swoje ulubione radosne bajki, które pomagają im pokonywać trudne sytuacje i lęki.
Dzieci w swoich pracach wykazały się dużą pomysłowością, bogatą wyobraźnią i dużą znajomością bajek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za trud włożony w przygotowanie prac.
Komisja konkursowa w składzie Paweł Brodzisz, Krystyna Skoczylas, Ewa Grzesiak dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu i wyłoniła 10 Laureatów Konkursu oraz przyznała 11 Wyróżnień:

I miejsce: Wiktoria Bochra, Julia Podgórska, Luiza Kijak, Marcjanna Dęga
II miejsce: Natalia Drozd, Sara Borowiec
III miejsce: Barbara Kwiecień, Agata Zakrzewska, Aleksander Wólczyński, Franciszek Korgol
Wyróżnienia: Wiktoria Jaworska, Wojciech Rudziński, Katarzyna Guziak, Natalia Witkowska, Barbara Olech, Amelia Woźniak, Nikola Jaszuk , Nela Włodarska, Zofia Rubaszko, Dawid Rożenek, Antoni Wronisz

W Filii nr 2 przy ulicy Obrońców Pokoju można oglądać wystawę nagrodzonych prac.
Autorom nagrodzonych prac gratulujemy!
Nagrody książkowe ufundowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Łęcznej , nagrody rzeczowe i słodycze przekazała firma PHU Malinex z Łęcznej. Upominki i materiały promocyjno-informacyjne dla dzieci przekazał Urząd Miejski w Łęcznej.