W dniu 19 stycznia 2022 r. do Biblioteki przy ul. Bożnicznej 21 przyszły przedszkolaki z Przedszkola Casper.
Na początku zajęć bibliotekarka powitała wszystkich, a następnie przeczytała książeczkę z serii „Przygody Fenka” pt. „Biblioteka”. Wspólnie z bohaterem opowiadania - liskiem Fenkiem - dzieci poznały magiczne miejsce, w którym mieszkają książki.
Następnie bibliotekarka zachęciła dzieci do czytania oraz udziału w projekcie „Mała książka wielki człowiek.
Podczas wizyty w bibliotece przedszkolaki wysłuchały wiersza „Tygrys w bibliotece”, z którego dowiedziały się, że „mądrość wzrasta od czytania”.
Miłym akcentem spotkania przedszkolaków w bibliotece, była wizyta burmistrza Leszka Włodarskiego, który przeczytał książkę autorstwa Marii Konopnickiej pt. „Stefek Burczymucha”.
Głośne czytanie utworu było okazją do inauguracji w naszej bibliotece, obchodów Roku Patrona 2022, którym jest Maria Konopnicka.
Przedszkolaki obiecały, że wspólnie z rodzicami wkrótce odwiedzą bibliotekę.
Mamy nadzieję, że takie spotkania zaszczepią w dzieciach chęć rozwijania zainteresowań czytelniczych.