W dniu 15 i 18  marca w Filii nr 3 gościliśmy uczniów klasy 5 b, c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej. Uczniowie wzięli udział w lekcjach bibliotecznych i warsztatach poświęconych utworom Marii Konopnickiej.Lekcje prowadziła bibliotekarka Ewa Grzesiak, która zapoznała uczniów z książkami Mari Konopnickiej znajdującymi się w zasobach biblioteki. Uczestnicy wysłuchali wierszy polskiej poetki i pisarki epoki Pozytywizmu: pt.: „Rota” oraz „Warszawie” i „Kubek”.
Następnie uczniowie zwiedzili autorską wystawę Majki Marii Zuzańskiej i wysłuchali jej ciekawego wykładu o malowaniu akwarelą. Malarka poprowadziła również dla nich warsztaty, na których uczniowie malowali prace w oparciu o różnorodne skojarzenia dla tego samego tematu, jakim był kubek z wiersza Konopnickiej. W ramach integracji i współpracy każda praca była malowana przez 4 osobowe grupy. W efekcie wspólnych działań powstało 6 prac malowanych akwarelą pt.: „Kubek”.
Uczniowie wykazali się ciekawymi pomysłami i wspólnymi siłami stworzyli oryginalne kompozycje.