Zacznijmy od początku… to temat spotkania w Klubie 50+, które odbyło się w ramach cyklu „Senior w bibliotece”. Losy, przeżycia różnych kobiet nieraz tragiczne, wojenne, kobiet pustyni, porwanych, rozwiedzionych, tracących rodziców czy męża w wypadku. Kobiety, które pod wpływem różnych wydarzeń czasem zabawnych, przemyślały swoje życie i postanowiły je zmienić. Spróbować zawalczyć od nowa, nie poddawać się bo zawsze jest nadzieja, że może być lepiej nawet w najgorszym momencie życia, bo po burzy zawsze świeci słońce. I to wszystko można znaleźć w książkach : „Gdy zakwitną poziomki”, „Zimowy ogród”, „ Dziewczyna z piwnicy”, „Kwiat pustyni” , „Nigdy w życiu” i wielu innych, które zaprezentowała bibliotekarka paniom z Klubu Seniora.