Przedwakacyjne spotkanie DKK dla dzieci odbyło się w „Zielonej Sali” Osiedlowego Domu Kultury. Popijając własnoręcznie przyrządzoną lemoniadę i delektując się pysznymi truskawkami poczuliśmy wakacyjną atmosferę. Temat też był wakacyjny . Nasi klubowicze polecali swoim rówieśnikom książki jakie warto przeczytać w wakacje. Przy pomocy jednej z nich pt. „ Sowa czy puszczyk” pobawiliśmy się w plenerze. Otwieraliśmy ją na chybił trafił i dokonywaliśmy porównań dwóch pojęć. Najpierw swoimi słowami, co sami o tym wiemy, a potem czytaliśmy na głos fachowe określenia. Bardzo nam się podobały te zestawienia, była okazja do tworzenia własnych definicji oraz sprawdzenia własnego zasobu słów i wiedzy. Serdecznie polecamy tę książkę wszystkim ciekawym świata dzieciom i zachęcamy do wspólnej zabawy. Zachęcamy również miłośników książek do naszego klubu. Spotykamy się raz w miesiącu. Najbliższe spotkanie odbędzie się już po wakacjach pod koniec września.
A w wakacje zapraszamy do biblioteki, by przeżyć wiele ciekawych przygód - oczywiście z książką.