„Moje książki”

kartkę po karteczce.

Czasem książki czyta mama,

bo ja nie potrafię sama

Z książek wiele się dowiecie

o szerokim pięknym świecie.

O roślinach, o zwierzętach,

o dalekich krajach też.

Wszystko w książce jest zamknięte,

a więc ją do ręki bierz.

Iwona Salach

9 maja 2023 r. do Filii nr 3 przybyły dzieci ze Żłobka Niepublicznego „Mali Odkrywcy” w Łęcznej. Dzieci z grupy „Sówki”, „Biedronki” i "Kangurki" wraz z wychowawczyniami złożyły życzenia bibliotekarkom z okazji ich święta i na zaproszenie pani Ewy wzięły udział w poznawaniu biblioteki i głośnym czytaniu. Mali czytelnicy wysłuchali wiersza „Moje książki” Iwony Salach. Bibliotekarka opowiedziała dzieciom jakie książeczki mogą znaleźć w bibliotece i jak dbać o książki. Każdy mały gość mógł sam podejść do półki, obejrzeć i wybrać sobie książeczkę i ciekawą bajkę. Następnie pani Ewa zaprosiła uczestników do wysłuchania opowieści „Kicia Kocia w bibliotece”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały: po co Kicia Kocia przybyła do biblioteki i co się tam wydarzyło. Podczas wizyty dzieci poznały kącik dla dzieci i obejrzały ponadto dalsze losy ulubionej bohaterki w krótkim filmie animowanym pt.: „Kicia Kocia poznaje strażaka”. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy do wypożyczania książek.