W dniu 1 czerwca 2023r., bibliotekarka z Oddziału dla Dzieci odwiedziła przedszkolaków z grupy „Skrzaty” w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Łęcznej. Spotkanie odbyło się w ramach rozpoczynającego się XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom obchodzonego pod hasłem: „Książka jest jak ogród”.

Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały książki pt. „Marysia w ogrodzie” oraz odpowiadały na zadawane przez bibliotekarkę pytania. Przedszkolaki dowiedziały się, że książka i ogród mają wiele wspólnego. Ogród zachwyca nas swoja różnorodnością, natomiast książki umożliwiają przeniesienie się do niezwykłej krainy i rozbudzają dziecięcą wyobraźnię.

Tytułowa bohaterka książki, Marysia, zauroczyła się w ogrodzie kolorowymi kwiatami, warzywami oraz owocami. Dzieci z grupy „Skrzaty” zachwycały się książkami, które wypożyczyły podczas spotkania. Wypożyczenie książek odbyło się w ramach akcji "Koszyk z książkami". W ten sposób, za każdym razem, otwieramy przed dziećmi wspaniałe "książkowe ogrody".

Inauguracja Tygodnia Czytania Dzieciom rozpoczyna się w Dniu Dziecka, dlatego z okazji tego wyjątkowego dnia, przedszkolaki otrzymały życzenia i kolorowe zakładki.