Miś na smutki i radości(…)
Miś Puchatek, miś Uszatek,
Miś z futerka, z pluszu, z łatek….
Dziś Dzień Pluszowego Misia
Więc go utul mocno dzisiaj!!!
Miękki, puchaty i taki z łatką.

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

Z okazji święta Pluszowego Misia Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta, Filia nr 2 w Łęcznej wraz z Przedszkolem Publicznym nr 3 w Łęcznej zorganizowała VII Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji „W Krainie Pluszowego Misia” pod honorowym patronatem Burmistrza Łęcznej – pana Leszka Włodarskiego.

W przeglądzie wzięły udział  dzieci w wieku 5 lat z przedszkoli publicznych w Łęcznej, Przedszkola Samorządowego w Milejowie i Przedszkola z Puchaczowa. Na początku spotkania Krystyna Skoczylas przywitała wszystkich przybyłych na przegląd  uczestników, zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Zaproszenie przyjęli:

Burmistrz Łęcznej, pan Leszek Włodarski ,
Przewodniczący Rady Miejskiej, pan Krzysztof Matczuk,
Radna  Rady Miejskiej ,pani Anna Wróbel
Dyrektor Centrum kultury w Łęcznej, pani Aleksandra Murat- Bochen
Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 3, pani Wioleta Chołast,
Dyrektor Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej, pani Monika Mazurkiewicz,
Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2, pani Agnieszka Dubaj,
Dyrektor Przedszkola  w Puchaczowie, pani Ewa Bochra.

Następnie Krystyna Skoczylas przedstawiła historię święta pluszowej maskotki. Pani Ilona Wójcik i pani Ewa Kalita z Przedszkola Publicznego nr 3 zapowiadały  i prowadziły przegląd. Dzieci podzielone były na dwie grupy, w sumie udział wzięło 19  uczestników. Przedszkolaki przyniosły ze sobą ulubione  misie a niektórzy  byli ubrani w strój misia. Prezentowane były  wiersze o misiach, krótkie i długie, wesołe i nostalgiczne. W przerwie przeglądu panie: lona Wójcik i Ewa Kalita  prowadziły zabawę ruchową do piosenki o misiu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki sfinansowane przez: Lubelski Węgiel „Bogdanka” S. A., Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Łęcznej, Urząd Miejski w Łęcznej. Rada Rodziców Przedszkola Publicznego wykonała drewniany wózek. Następnie pan Burmistrz Leszek Włodarski i pan  Krzysztof Matczuk Przewodniczący  Rady Miejskiej  podziękowali dzieciom za piękne recytacje wierszy, a organizatorom, nauczycielom i rodzicom za wkład w przygotowanie przeglądu.

Na zakończenie przeglądu pani Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 3  Wioleta Chołast i pani Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej  Monika Mazurkiewicz podziękowały dzieciom za recytacje, nauczycielom za zaangażowanie  w przygotowanie uczestników, wręczyły  podziękowania dla  nauczycieli, przedszkoli oraz sponsorów.

Wszyscy obecni zostali zaproszeni do wspólnej fotografii.Przeglądowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych  wykonanych przez dzieci  z Przedszkola Publicznego nr 3 oraz wystawa książek o misiach ze zbiorów Biblioteki. Pani Anita Rządkowska  przebrana za misia witała wszystkich przybyłych cukierkami,  gratulowała uczestnikom, pozowała do zdjęć i brała udział w zabawie.

Do zobaczenia za rok na następnym przeglądzie.