6 marca obchodzony jest EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY
Oddział dla Dzieci Biblioteki przy ul. Bożnicznej 21, po raz kolejny, włączył się w obchody tego święta.
W dniu 7 marca 2024 r. zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne pn. „Łamańce językowe", w których wzięły udział dzieci z grupy „Muchomorki” z Przedszkole Publiczne Nr 1 w Łęcznej
W spotkaniu uczestniczyła również pani Agnieszka Dybich, która pracuje jako logopeda.
Pani Agnieszka opowiadała o swojej pracy oraz przeczytała wiersz autorstwa Beaty Nedwidek pt. „Dlaczego dzieci chodzą do logopedy”.
Podczas zajęć, dzieci słuchały piosenek logopedycznych, jak również brały udział w zabawach logopedycznych. Na spotkaniu zostały zaprezentowane książki logopedyczne, które są bardzo pomocne w ćwiczeniach prawidłowej wymowy.
Na zakończenie przedszkolaki wypożyczyły sobie książki, także logopedyczne.
W bibliotece znajduje się dużo książek logopedycznych dla dzieci. Zachęcamy do wypożyczania.