23.04.2024 Bibliotekę Główną odwiedziła klasa 6 B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej wraz z wychowawczynią. Poprzez udział w zajęciach edukacyjnych uczniowie włączyli się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich jest to doroczne święto obchodzone 23 kwietnia ,które zostało zainicjowane przez UNESCO w 1995 roku. Z tej okazji na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą promocji książek, czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich.

Podczas spotkania młodzież rozmawiała o tym, jakie korzyści niesie ze sobą czytanie książek, rozwiązywała również krzyżówkę z hasłami dotyczącymi książek. Uczniowie zapoznali się z historią książki, książkowymi ciekawostkami bibliotecznymi z całego świata oraz naszej Biblioteki.