7 maja 2024 r. z okazji zbliżającego się Tygodnia Bibliotek i dnia bibliotekarza Filię nr 3 odwiedziły dzieci z grupy „Biedronki” i „Sówki” z wychowawczyniami ze Żłobka Mali Odkrywcy. Na początku spotkania mali goście złożyli życzenia i wręczyli piękną laurkę paniom z okazji dnia bibliotekarza i święta bibliotek. Następnie pani Ewa zaprosiła dzieci do udziału w spotkaniu edukacyjnym z tej okazji. Uczestnicy obejrzeli film animowany „ Niezwykła przygoda w bibliotece” i wysłuchali bajki „Nowy przyjaciel wilczka” ze zbioru „Bajki o zwierzętach” A. Cholewińskiej - Szkolik. Kto może być przyjacielem dzieci ? - Miś, lalka, delfinek i oczywiście ciekawa książeczka z ulubionymi bohaterami bajek. Podczas spotkania bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę o wilczku, który szukał przyjaciela. Mali słuchacze poznali pozytywną bajkę, która niesie nadzieję i pozytywne emocje dodające otuchy by nigdy nie poddawać się. Książka może być przyjacielem dziecka i rozwijać wyobraźnię dlatego Mali Odkrywcy słuchali bajek i oglądali ciekawe książki z ulubionymi bohaterami. Prowadząca zachęcała dzieci do wspólnego czytania z rodzicami i poznawania pięknych opowieści. Dziękujemy wszystkim za obecność. Do zobaczenia w bibliotece.