8 maja 2024 r. z okazji Tygodnia Bibliotek bibliotekarka z Filii nr 3 odwiedziła najmłodsze dzieci z grupy Kangurki ze Żłobka „Mali Odkrywcy.” Maleństwa wraz z wychowawczyniami przekazały pani Ewie życzenia i piękną laurkę z okazji Dnia Bibliotekarza za które serdecznie dziękujemy. Następnie bibliotekarka opowiedziała dzieciom co to jest biblioteka i co tam robimy. Mali czytelnicy wzięły udział w głośnym czytaniu wierszy Elizy Piotrowskiej pt.: „Zabawki”, „Jedzenie”, „Dom” i „Zwierzęta egzotyczne” i wysłuchały rymowanych utworów ze zbioru: „Pierwsza książka mojego dziecka”. Dzieci poznawały urocze zabawki, potrawy oraz zwierzęta żyjące w ciepłych krajach. Maleństwa z dużą ciekawością oglądały kolorowe egzotyczne zwierzęta oraz domek z kotem i pieskiem. Na zakończenie bibliotekarka zaśpiewała z dziećmi piosenkę „Pieski małe dwa” i zachęciła do odwiedzania biblioteki. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia.