W dniu 8 maja 2024 r. w Oddziale dla Dzieci przy ul. Bożnicznej 21 gościliśmy dzieci z Przedszkole Niepubliczne "Aniołek"
Spotkanie pn. „Zaczarowany świat ukryty w bibliotece” zostało zorganizowane z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego pod hasłem „Biblioteka-miejsce na czasie”.
W trakcie spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książeczki Anity Głowińskiej pt. "Kicia Kocia w bibliotece", która wprowadziła ich w klimat niezwykłego miejsca, gdzie mieszkają książki. Przewodnikiem po krainie książek była maskotka Kicia Kocia, bohaterka książek z serii „Kicia Kocia”. Dzieci poznały zawód bibliotekarza oraz zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla ich grupy wiekowej
W trakcie spotkania dzieci miały możliwość zobaczenia wiele różnorodnych książek. Ogromną ciekawość wzbudziła magiczna skrzynka, czyli teatrzyk Kamishibai i bajka pt. " Kotka Psotka".
Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym gościom za wizytę oraz piękne życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.
Do zobaczenia w bibliotece!