Co to znaczy wypożyczalnia skrzydeł?
Czy warto czytać?
Jak dbać o książki?
Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas zajęć edukacyjnych, które odbyły się w dniu 9 oraz 13 maja 2024 r. w Bibliotece przy ul. Bożnicznej 21.
Zajęcia zostały zorganizowane z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który obchodzony jest pod hasłem: „Biblioteka – miejsce na czasie”.
W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy I d i I a ze Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej
Na początku zajęć edukacyjnych uczniowie wysłuchali książki pt. „Wypożyczalnia skrzydeł” autorstwa Iwony Pietrzak-Płachty oraz malarki Matyldy Koneckiej, która wprowadziła w tematykę spotkania.
Ta niezwykła książka o magii czytania zaprezentowana została za pomocą Teatrzyku Kamishibai, co bardzo zainteresowało uczniów.
Podczas spotkania był czas na zabawy dydaktyczne, recytację wiersza z rekwizytami oraz piosenki o bibliotece. Uczniowie poznali prośby książki oraz ciekawostki biblioteczne np: najstarszą , najmniejszą , największą czy najgrubszą książkę znajdującą się w naszej Bibliotece. Ważnym momentem było obejrzenie filmu pt. „Warto czytać”, który pozwolił zrozumieć, że czytanie książek to nie tylko rozrywka, to przede wszystkim odkrywanie i poznawanie czegoś nowego.
Mamy nadzieję, że Wszyscy dobrze się bawili i zapamiętają słowa z wiersza „Tygrys w bibliotece” że„....mądrość wzrasta od czytania” , dlatego warto czytać!
Do zobaczenia w bibliotece!