MIEJSKO- GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. ZBIGNIEWA HERBERTA W ŁĘCZNEJ

zaprasza na spotkanie autorskie z

BARBARĄ KOSMOWSKĄ

autorką powieści dla młodzieży i dorosłych

24 KWIETNIA 2012 R. GODZ. 14.00

CZYTELNIA BIBLIOTEKI, UL. BOŻNICZNA 21

Życiorys

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Na macierzystej uczelni obroniła pracę doktorską dotyczącą literatury polskiego pozytywizmu skierowanej do dzieci i młodzieży, za którą dostała wyróżnienie Summa cum lauda.

Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Twórczość

Debiutowała jako licealistka w czasopiśmie Na przełaj. W latach 80. zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach poetyckich.

Powieści:

Głodna kotka, Myślinki,

Teren prywatny, Buba: sezon ogórkowy,

Prowincja, Pozłacana rybka,

Gobelin, Hermańce, W górę rzeki, Puszka, Niebieski autobus, Samotni.pl

Nagrody:

Powieść Teren prywatny wygrała konkurs literacki pod nazwą Dziennik polskiej Bridget Jones i przyniosła autorce sławę i popularność, Buba – zdobyła główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży, Pozłacana rybka zdobyła nagrodę literacką Książka Roku 2007 oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

alt        alt

"Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki"