Nasza koleżanka Jadwiga Ćwirko zajęła II miejsce w plebiscycie Kobieta Przedsiębiorcza 2014, który organizowany był przez Media Regionalne Sp. z o.o oraz wydawcę „Dziennika Wschodniego”. Otrzymała 1143 smsów od sympatyków i czytelników.

Jadwiga Ćwirko jest kierownikiem Filii nr 3 przy ul. Jaśminowej 4. Ukończyła Uniwersytet Warszawski – kierunek Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo. Prowadzi różnorodne formy pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 4 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi, Środowiskowym Domem Samopomocy, Łęczyńskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych, Świetlicą Profilaktyczno – Wychowawczą Stowarzyszenia powrót z „U”, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Centrum Kultury i Osiedlowym Domem Kultury, Komendą Powiatową Policji w Łęcznej oraz  Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Podgłebokiem.

Realizuje projekty skierowane do różnych grup: „Zagrożenia w sieci”, „Narkotyki - nie daj się wciągnąć”, zajęcia z elementów biblioterapii dla młodzieży dorosłych oraz warsztaty z regionalizmu dla dzieci. Związana z programem rozwoju bibliotek. Jest absolwentką II edycji szkoły trenerskiej dla bibliotekarzy i bibliotekarek STOP-PRB.

Z jej inicjatywy w 2000 roku powstało Stowarzyszenie Ludzie Aktywni Społecznie „LAS”. Była przewodniczącą Koła Łęczna Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Udziela się  w Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej.

Czterokrotnie nominowana do  konkursu o nagrodę Anny Platto na najlepszą bibliotekarkę województwa lubelskiego, organizowanego przez  Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Odznaczona odznaką honorową Zasłużony Działacz Kultury oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Jest kreatywna, otwarta na potrzeby ludzi, pełna twórczego zapału i zaangażowania zarówno jako bibliotekarka i działaczka społeczna.

Gratulujemy Jadzi i dziękujemy wszystkim tym, którzy oddawali głosy na naszą koleżankę.

więcej na:

oraz Dziennik Wschodni z dnia 29 marca 2014 r.