W dniu 14 maja 2015 roku Biblioteka Główna zaprosiła dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz szkoły Podstawowej nr 4 w Łęcznej na spektakl autorski "Skradzione mądrości" w wykonaniu aktorów z Teatru „Maska" z Krakowa.
Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Tygodnia Bibliotek, który obchodzony jest w tym roku pod hasłem „Wybieram bibliotekę".

„Skradzione mądrości" to baśniowa opowieść o tym, jak wiele pożytku płynie z czytania książek, to pełna humoru historia Skrzata – głównego bohatera historii, który uwielbia czytać. Właściwie nie istnieje dla niego świat poza książkami, czyta żeby przeżywać niezwykłe przygody.
W przedstawieniu pojawiła się również Sowa, która chcąc sprostać temu, że jest symbolem mądrości, czyta wszystkie książki, a książki te kradnie.

Skrzat przy pomocy tajnego agenta - Biedronka Donka, próbuje schwytać buszującego w lesie złodzieja książek i odzyskać swoje utracone zbiory.

Sowa – złodziejka, nie wie, że nie trzeba kraść książek, żeby móc je przeczytać, że wystarczy przyjść do biblioteki.

Aktorzy przez cały czas utrzymywali wspaniały kontakt z publicznością.
Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale przede wszystkim brały w nim aktywny udział. Reagowały spontanicznie i entuzjastycznie, pomagały w schwytaniu i ukaraniu złodzieja. Podpowiedziały Sowie, gdzie może znaleźć dużo książek do przeczytania, bez konieczności ich kradzieży – oczywiście w bibliotece.

Spektakl, zgodnie z hasłem tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek, miał na celu zachęcić do odnalezienia w sobie pasji czytania i częstego odwiedzania Biblioteki.

DSC 0055 mDSC 0060 mDSC 0061 mDSC 0062 mDSC 0067 mDSC 0072 mDSC 0077 mDSC 0082 mDSC 0083 mDSC 0097 mDSC 0099 mDSC 0100 m