W dniu 15 maja 2015 roku Biblioteka Główna zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęcznej na spotkanie „Hello My World" zorganizowane z okazji Tygodnia Bibliotek, który obchodzony jest w tym roku pod hasłem „Wybieram bibliotekę".
Kampania „Hello My World" to wielkie dziecięce przedsięwzięcie, którego celem jest ratowanie ginących gatunków zwierząt, w szczególności orangutanów. Projekt zainicjowany został przez międzynarodową szkołę języka angielskiego Helen Doron English w związku z okrągłą, 30. rocznicą istnienia szkoły.
Dlaczego człowiek niszczy lasy deszczowe, które są domem orangutanów?
W miejsce wycinanych lasów nasadzane są drzewa palmowe, z których produkuje się olej palmowy. Koszty pozyskania tego oleju są bardzo niskie. Wykorzystywany jest masowo w przemyśle spożywczym.
Na spotkaniu lektorka Centrum Helen Doron z Łęcznej pani Agata Dymel- Mikiciuk opowiadała dzieciom o tym, jak ważne jest ratowanie orangutanów.
Przedszkolaki miały okazję obejrzeć filmik, a także poznały słownictwo niezbędne do zrozumienia słuchanego tekstu. Były zabawy ruchowe oraz wspólne odśpiewanie piosenki –specjalnie dla orangutanów, żeby im pomóc.
Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki, plany lekcji oraz ulotki informacyjne.
Dziękując za bardzo interesujące spotkanie przedszkolaki wręczyły paniom samodzielnie wykonane zakładki do książek.

DSC 0110 mDSC 0114 mDSC 0116 mDSC 0121 mDSC 0124 mDSC 0125 mDSC 0126 mDSC 0131 mDSC 0143 m