W ramach „Tygodnia Bibliotek" w Filii nr 3 odbyły się warsztaty literacko-plastyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4.
Dnia 12. 05 Filię odwiedziła klasa I b z wychowawczynią Małgorzatą Machel, aby wziąć udział w warsztatach literacko-plastycznych pt. „Biblioteka dla nas". Podczas warsztatów dzieci tworzyły skojarzenia do słowa biblioteka. Następnie, pracując w grupach, ustalały drogę książki od autora do czytelnika. Dzieci poznały pojęcia: ilustracja, ilustrator, wydawnictwo, hurtownia.
Dnia 14.05. przeprowadzone zostały warsztaty literacko-plastyczne „Biblioteka i ja" dla klasy „0", której wychowawcą jest Ewa Żelechowska. Na początku zajęć dzieci zwiedziły bibliotekę. Następnie wspólnie rozmawiały o znanych im bohaterach bajek. Pracując w grupach dzieci zilustrowały opowiadanie. Zadanie to przysporzyło im wiele radości.
Dnia 15.05. odbyły się warsztaty pt. „Książka" dla klasy III integracyjnej. Dzieci przyszły na zajęcia z wychowawczynią Małgorzatą Makarą oraz pedagogiem Wiesławą Grzegorczyk. Uczniowie zapoznali się z poszczególnymi elementami i funkcjami książki. Poznały budowę różnych książek oraz przyswoiły nowe dla nich pojęcia: opaska, obwoluta, wyklejka , trzon książki . Następnie rozwiązały krzyżówkę.
Na zakończenie dzieci zwiedziły bibliotekę. Zapoznały się z regulaminem biblioteki i zasadami poszanowania książki. Na wszystkich uczestników zajęć czekała słodka niespodzianka oraz zakładki do książek.

thumb.html mF3 Tydzien Bibliotek2015 m2 m4 m5 m7 m8 m6 m