W dniu 7 maja 2015 w Filii nr 2 przy ul. Obrońców Pokoju 1 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Łęczna- moje miasto". Prace wykonały dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej pod kierunkiem: Bogumiły Drygiel i Beaty Bajor. Wystawa jest efektem współpracy przedszkolaków, rodziców, przedszkolanek oraz bibliotekarek. Prace wykonane zostały różną techniką: farby, kredka, ołówek.
Dzieci zauważyły w naszym mieście wyremontowany piękny Ratusz, stare domy zajezdne, kościół pw. św. Marii Magdaleny, budynek Urzędu Stanu Cywilnego, a także obiekty sportowe GKS „Górnik Łęczna". Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta i Gminy Łęcznej Teodor Kosiarski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Matczuk, dyrektor Biblioteki Powiatowej Jadwiga Marczewska, dyrektor Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej Danuta Panas, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 3 w Łęcznej Ewa Góźdź, rodzice oraz dzieci.
Od stycznia 2015 roku biblioteki w Łęcznej pracują w systemie elektronicznym Mak +. Burmistrz uroczyście wręczył dzieciom elektroniczną kartę czytelnika. Odbyło się również pasowanie gęsim piórem na czytelnika. Na zakończenie dzieci recytowały wiersze i zaśpiewały piosenkę o Łęcznej.