W dniu 26 czerwca 2015 r. przedszkolaki z grupy „Skrzaty" i „Jagódki" z Przedszkola nr 1 odwiedziły Oddział dla Dzieci naszej Biblioteki, aby wziąć udział w głośnym czytaniu.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Ta ogólnopolska akcja ma na celu propagowanie idei czytania, zainteresowania książką dzieci, zapoznanie z literaturą dziecięcą oraz korzyściami płynącymi z twórczego kontaktu z dziełem literackim. Każde spotkanie z książką ukazuje, jak ogromną rolę odgrywa ona w procesie wychowywania, uczenia się i rozwoju.
Na dzieci czekała bibliotekarka, którą dzieci bardzo dobrze znają, ponieważ wypożycza im książki w przedszkolu.
Tego dnia trudno było rozpoznać panią Basię, ponieważ przebrała się za klowna. To była prawdziwa niespodzianka dla przedszkolaków – przymierzały perukę i nos klowna - było przy tym bardzo dużo radości.
Bibliotekarka przeczytała dzieciom książeczki pt. „Cyrk" oraz „Z tatą w cyrku".
Wprowadzenie przedszkolaków w cyrkową tematykę odbyło się w przededniu przyjazdu cyrku do Łęcznej.

DSC 0363 mDSC 0360 mDSC 0364 mDSC 0368 mDSC 0369 mDSC 0373 mDSC 0379 mDSC 0380 mDSC 0381 mDSC 0382 mDSC 0383 mDSC 0386 m