W dniu 24 września 2015 r. uczniowie klasy II d ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej wraz z wychowawczynią Ewą Czechowską odwiedzili Oddział dla Dzieci naszej Biblioteki, aby wziąć udział w warsztatach „Szarka i wilki".
Oddział dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej zakwalifikował się do ogólnopolskiego programu "Czytam sobie w bibliotece".
Program ten, to pomysł na promocję czytelnictwa, skierowany do najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat. Celem programu jest dotarcie do bibliotek szkolnych i publicznych z konkretnymi narzędziami, które nie tylko zachęcą dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także pomogą bibliotekom zbudować własny program działań animacyjnych wokół literatury.

Warsztaty dla dzieci zostały zrealizowane na podstawie książki Ewy Nowak „Szarka".
Tytułowa Szarka to młody wilczek, który trafia pod opiekę do kilkuletniej Gabrysi. Spędzająca zimowe ferie u dziadków na wsi dziewczynka podobnie jak oni nie podejrzewa prawdziwego pochodzenia zwierzęcia, żywiąc przekonanie, że Szarka to mały piesek... W jedną z ciemnych zimowych nocy o wilczka upominają się jednak członkowie jego rodziny...

Podczas spotkania dzieci miały okazję „znaleźć się w lesie"- tropiły ślady zwierząt, rozmawiały o wilkach – ich życiu i zwyczajach, wysłuchały przygód Szarki, o których opowiedziała im bibliotekarka. Uczestniczyły również w zabawach ruchowych, wykonywały prace plastyczne, a także pracowały z tekstem, układając opowiadania i nadając im własne tytuły.
Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały dyplomy „Czytam sobie w bibliotece" oraz pozowały do wspólnych zdjęć.

Zachęcamy dzieci i rodziców do wypożyczania książek z serii "Czytam Sobie", w skład której wchodzą książki wspierające naukę samodzielnego czytania na 3 poziomach umiejętności dziecka.

DSC 0442 mDSC 0448 mDSC 0450 mDSC 0452 mDSC 0457 mDSC 0465 mDSC 0475 mDSC 0480 mDSC 0482 mDSC 0486 mDSC 0491 mDSC 0494 mDSC 0497 mDSC 0499 mDSC 0505 mDSC 0510 mDSC 0504 mDSC 0512 m