W dniu 11 maja 2016 r. w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyło się w Filii nr 2 spotkanie piłkarek z GKS „Górnik” Łęczna z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 4 w Łęcznej. Temat tegorocznego spotkania nawiązywał do hasła Tygodnia Bibliotek „Biblioteka inspiruje”.

Spotkanie było prawdziwą gratką dla małych miłośników piłki nożnej. Do biblioteki zawitały przedstawicielki kobiecej piłki nożnej GKS „Górnik ”Łęczna: trener i kapitan drużyny Marlena Hajduk oraz piłkarki Ewelina Kamczyk i Jagoda Szewczuk. Mali kibice zadawali mnóstwo pytań związanych ze słownictwem piłkarskim. Byli także ciekawi jak powinien odżywiać się każdy sportowiec.

„Piłka nożna to nie tylko sukcesy, wypinanie piersi do orderów są także takie chwile, kiedy nie idzie, kiedy trzeba pokazać charakter” – powiedziała trener Marlena Hajduk.

Zawodniczki dzięki rozmowie z dziećmi, przełamały stereotypy o piłkarzach. Kapitan drużyny, trener i same zawodniczki okazały się niezwykle otwarte na inicjatywę bibliotekarek i zachęcały przedszkolaków do czytania literatury, nie tylko dotyczącej piłki nożnej .

Mamy nadzieję, że zarówno piłkarki jak i biblioteka, zyskały nowych fanów i że wszyscy zwolennicy piłki nożnej będą mocno wspierać naszą kobiecą drużynę piłkarek GKS „Górnik” Łęczna.

4 m copy2 m copy copy3 m copy copy copythumb.html m copy