W dniu 11 maja 2015 roku Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży działający w Bibliotece Głównej gościł na spotkaniu Martę Fox.
Marta Fox jest pisarką, poetką i eseistką, wydała ponad 40 książek (powieści, opowiadania, wiersze, eseje).
Otrzymała dwukrotnie Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Miłosnej – w 1989 ( proza) i w 1994 ( poezja).
Jej książki zostały uhonorowane przez Polską Sekcję IBBY ( International Board on Books for Young People) w konkursie „Książka Roku" 1995 i 2000.
Jej wiersze tłumaczone były na język angielski, niemiecki, hiszpański.
W 2004 roku otrzymała Złoty Telefon – honorowe odznaczenie „Niebieskiej Linii" – Ogólnopolskiego Pogotowia do Walki z Przemocą w Rodzinie, za książkę Coraz mniej milczenia. O dramatach dzieciństwa bez tabu.
W 2006 roku otrzymała honorowe odznaczenie Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Spotkanie rozpoczęła Danuta Panas – dyrektor biblioteki witając wszystkich przybyłych gości.

„Jest nam bardzo miło, że Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży działający przy naszej bibliotece gości panią Martę Fox- autorkę znaną i uznaną.
Cieszymy się bardzo, że miłośnicy twórczości Pani Marty Fox mają niepowtarzalną okazję spotkać się dzisiaj z autorką „twarzą w twarz".
– powiedziała Barbara Wójcik, która jest moderatorką klubu.

Marta Fox opowiadała o swojej bogatej twórczości i o tym, jak pisanie może stać się życiową pasją. Prezentowała swoje powieści: „Kobieta zaklęta w kamień", „Święta Rita od rzeczy niemożliwych" oraz „Autoportret z łasiczką". Pisarka bardzo szybko nawiązała kontakt z młodymi ludźmi, dla których tworzy powieści, czytała fragmenty swojej najnowszej powieści „Zakochaj się, mamo", a także odpowiadała na licznie zadawane pytania.

Na zakończenie Marta Fox podpisała wiele książek, składała dedykacje, pozowała do wspólnych zdjęć.
W spotkaniu uczestniczyli klubowicze DKK dla młodzieży, koordynator wojewódzki z WBP w Lublinie, młodzież z Gimnazjum nr 1 oraz z Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej, bibliotekarki i czytelnicy.
Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego przy wsparciu finansowym i merytorycznym Instytutu Książki.

DSC 0003 mDSC 0005 mDSC 0009 mDSC 0011 mDSC 0012 mDSC 0018 mDSC 0019 mDSC 0020 mDSC 0029 mDSC 0034 mDSC 0036 mDSC 0037 mDSC 0039 mDSC 0040 mDSC 0033 m